Stipe Brčić slavio u Cage Warriorsima jednoglasnom sudačkom odlukom!

Nakon dva poraza hrvatskih MMA boraca u kavezu KSW-a, Stipe Brčić (29, 11-3) popravio je gorak okus. U drugom meču u kavezu Cage Warriorsa, slavio je protiv Velšanina Aarona Abyja (13-6-1) jednoglasnom sudačkom odlukom!

Hrabro je Stipe ušao u meč i iz kontragarda tražio zadnji desni overhand, ali nakon minute se prebacio u ortodoks. Velšanin se uglavnom povlačio i pokušavao kontrirati Stipu, a hrvatski je borac tražio pukotinu i pronašao s dva middle kicka. Uspio je par puta dobro pogoditi protivnik Brčića direktima, bila je to neizvjesna runda.

I u nastavku se borba odvijala na nogama, a prvi je rušenje nakon minute i pol pokušao Aby. I nije uspio. Imao je nakon toga Brčić par atraktivnih pokušaja, a u pokušaju rušenja protivnika on je bio taj koji je završio na leđima, ali se ubrzo dignuo. Pola minute prije kraja uspio je izbjeći giljotinu, ali nije uspio doći u full mount prije zvona.

U trećoj je rundi Aby uspio srušiti Stipu. Du go je pokušavao ući u full mount, ali nikako nije uspijevao jer mu je Stipe zaključao lijevu nogu, ali isto tako hrvatski borac nije se mogao dignuti s leđa, no dobro je radio i udarao protivnika. Tako je i treća runda došla kraju i sve je otišlo do odluke sudaca. A oni su jednoglasno dali pobjedu hrvatskom borcu!