Pereira će napasti i titulu u poluteškoj kategoriji! Podijeljenom odlukom sudaca dobio Blachowicza

Jako dobre tri runde gledali smo u sunaslovnoj borci UFC 291 priredbe u Salt Lake Cityju, a bivši prvak srednje kategorije Alex ‘Poatan’ Pereira (36, 8-2) je podijeljenom odlukom sudaca slavio protiv bivšeg prvaka poluteške kategorije Jana Blachowicza (40, 29-10-1) i osigurao mjesto u meču za opražnjenu titulu koju je napustio Jamahal Hill (32, 12-1-1).

Nije čekala ‘legendarna poljska snaga’ te je Blachowicz već nakon 10 sekundi krenuo u pokušaj rušenja Pereire, a završio je u stojećoj giljotini koju Brazilac nije uspio završiti. Nakon dvije minute truda srušio je ‘Poatana’, zatim ‘zaključao’ noge preko leđa brazilskog borca i pokušao ga ugušiti, ali nije uspio. Jan je bio na leđima Pereire koji ga je ‘nosio’ na koljenima, ali bez obzira na sve pokušaje Poljaka uspio je ‘preživjeti’ do kraja runde.

U drugoj su rudi čak dvije minute borci bili na nogama, čekali smo lijevi kroše Pereire i dočekali. Samo nije bio dovoljno jak, već je na to Blachowicz odgovorio lijevim krošeom i nakon toga srušio Brazilca. No, nije mu uspio nanijeti štetu i dobro se izmučio, a Pereira se digao i krenuo pogađati u zadnjoj minuti. Gradio je poziciju aperkatima pa udarcima u tijelo pa glavu i raskrvario poljskog borca za kraj runde.

Vidno je umoran bio Jan u trećoj rundi, a tu je priliku tražio ‘Poatan’ koji je tražio ‘rupu’ u obrani poljskog borca, ali naletio je na nekoliko nezgodnih krošea iz kontre. Nakon minute i pol izbacio je Blachowicz seriju udaraca i malo ‘otjerao’ Pereiru od sebe, ali ubrzo se vratio bivši prvak srednje kategorije ‘na zadatak’. Obranio je brazilski borac pokušaj rušenja i išao prema naprijed, a uspio ga je ipak Jan srušiti pola minute prije kraja.

Težak su zadatak borci dali sucima, a oni su podijeljenom sudačkom odlukom (29-28, 28-29 i 29-28) dali pobjedu brazilskom borcu.