Osma pobjeda Babića! Nakon pet rundi ‘bombardiranja’ Britanac mu predao meč

Nije to bio klasični nokaut, ali je još jedna i više nego uvjerljiva pobjeda Alena ‘Savagea’ Babića (30, 8-0)! Vratio je višestruko Britancu Marku Bennettu (7-2) za šamar na zadnjem sučeljavanju i pružio mu pet rundi teškog meča, ali nakon toga su sudac i Britančev kut odlučili da će predati meč!

Alen je samouvjereno ušao u ring, ali napravio je to i njegov protivnik koji je krenuo tražiti iznenađenje od prve sekunde. Uspio je i okrznuti ‘Savagea’, ali to je samo probudilo Alena. Tad je Alen bacio kombinaciju, malo i tauntao protivnika širenjem ruku, a nakon dvije minute vidjeli smo i otvorenu razmjenu u kojoj su pogađala oba borca.

Minutu prije kraja dobro je pogodio direkt Alen i izbio gumu Britancu, a nakon pauze je krenuo završiti posao pa je Britancu opet ispala guma, možda i namjerno. U vrijeme pauzi Babić je samouvjereno pozdravljao publiku, a Bennett se vraćao i pokušavao te je ‘preživio’ prvu rundu.

Bennett je već teško disao nakon prve tri minute, a ‘Savage’ je odmah napao u drugoj rundi. Nakon minute je vikao Leonard Pijetraj kad je Babić počeo spuštati ruke i izazivao, a Bennett je iskoristio trenutak nepažnje s par teških krošea. Valja priznati da je Britanac u drugoj rundi par puta dobro iskušao Babićevu bradu, ali stigli smo i do treće runde.

I treću je rundu Bennett otvorio dobrim desnim krošeom na što je opet iz petnih žila vikao Pijetraj. Međutim, izgledao je Britanac sve umornije te njegovi udarci više nisu izgledali jako. Minutu prije kraja treće runde ‘Savage’ga je pritisnuo uz konopce i ispalio kombinaciju, ali ostao je Bennett na nogama. Sve je više Bennett hvatao Babića i tražio predah, ali izdržao je do četvrte runde.

I u nastavku je napadao Babić, dok je Britanac tražio priliku iz neke kontre te sve više išao uz konopce i pokušavao predahnuti. Minutu prije kraja runde Babić je napravio par odličnih eskivaža uz dobru kombinaciju, ali i to je ‘preživio’ Britanac.

Nastavio je Bennett u ‘survival modeu’ i u petoj rundi, a Babić je pogađao, ali nikako da sruši protivnika. Doslovno je Britanac išao iz runde i rundu i dobivao nevjerojatne batine, ali nakon pete runde sudac i Bennetov kut odlučili su da više nema smisla.

Prošli članak

Ljetni 'Golden camp' u Vodicama! Borcima će seminar održati i Mirko 'Cro Cop' Filipović

Sljedeći članak

Babić nakon pobjede zaprosio djevojku, rekla je da! 'Tu sam da predstavljam male ljude, ako mogu ja - možete i vi!'