Imamo finaliste ‘Armagedona’! Ceranja oduševio u turniru, Sinani dominirao u glavnom meču večeri

Četiri sata borilačkog sadržaja je iza nas, a imamo i finaliste četvrte sezone ‘Armagedon Jamnica Pro Sport’ MMA lige! Gledali smo odličnih devet mečeva u turnirskom dijelu natjecanja te tri superfighta. U glavnom je meču večeri Demahmet Sinani (20, 2-0) u prvoj rundi slavio protiv Emanuela Barossa (33, 0-1).

U nastavku vam donosimo tijek svih mečeva, a uskoro nam stiže i finale četvrte sezone.

POGLEDAJTE VIDEO: ‘Armagedon’ Semifinals Medulin

Michael Marić def. Benjamin Abazović via submission (armbar) R1, 4:46

Abazović je napao Marića boksačkim kombinacijama na startu runde, ali znao je Marić što mu prijeti pa je odmah srušio Abazovića. Uzeo mu je full mount i pogađao lijevim laktom. Rasjekao je Abazovića, ali onda i dobio minus bod za držanje žice. Bilo je jasno da je Abazović prvenstveno boksač jer je Marić dominirao u parteru. Nakon što ih je sudac dignuo iz partera, uspio je Abazović uzdrmati Marića kombinacijom krošea, ali snašao se Michael i srušio Abazovića te mu izvukao armbar krajem prve runde za pobjedu.

Boris Stanić def. Erik Pletikos via submission (rear-naked choke) R2: 2:35

Znao je Stanić da Erik preferira stand up borbu pa je odmah svoju priliku potražio na parteru i pokazao kako je iza njega više amaterskih mečeva od domaćeg borca. Ali uz pomoć trenera Zelga Galešića nekoliko se puta digao Erik nekoliko puta, ali nije se dao srpski borac maknuti s njegovih leđa. Bilo je tu dosta scrambleova i promjena pozicija, uzeo je Boris prvu rundu konstantnim pritiskom na parteru.

Krenuo je bolje u drugu rundu pulski borac, ali brzo je završio na leđima nakon rušenja. Pokušao je upkickovima s leđa, ali nakon nekog vremena ubacio mu je Stanić kuke pod noge s leđa i završio ga rear naked chokeom.

Leo Ounok def. David Kuš via TKO, R1: 2:58

Ounok je zbog pada na vagi u svaku rundu ušao s minus bodom pa je bilo jasno da mu za pobjedu treba prekid. Razmahao se Kuš na startu pa ga je borac iz Austrije srušio, ali David mu je uhvatio giljotinu i pustio nakon pola minute kad je shvatio da mu se samo kisele ruke. Uspio je Ounok doći do side mounta i probiti obranu protivnika te ga prisiliti na usmenu predaju zbog čega je sudac Ilija Lučić zaustavio meč.

Akos Denes def. Gaj Rukavina via submission (triangle choke), R1: 1:40

Gaj Rukavina raspoloženo je krenuo u meč i boksačkim tehnikama pokušao brzo završiti protivnika, ali jako se dobro snašao Denes i sve to smirivao. Zatim je borac iz UFK Novi Zagreb dobro pogodio desni kroše i srušio Mađara, ali Denes je na parteru kao kod kuće te ga je uhvatio u svoju zamku. Uhvatio je triangle choke i prisilio protivnika na predaju.

Luka Ceranja def. Matej Žvigač via TKO, R1: 4:21

Odmah na startu meča je Ceranja u međunožje pogodio Žvigača, ali osječki je borac to samo ‘otresao’. Ali nasjeo je Matej na desni kroše i pao na stražnjicu, no ubrzo se pridigao te još jednom dobio u međunožje, ali ovaj je put zatražio pauzu. Bacao je nakon toga Ceranja high kickove, bio je odlično raspoložen. Sjeo je minutu i pol prije kraja runde desni overhand koji je srušio Žvigača. Nije ni to bilo dovoljno, već je osječki borac nastavio, ali ne zadugo. Dobio je udarac u tijelu koji ga je ‘ugasio’ i sudac je prekinuo meč.

Ibrahim Mandev def. Nikola Pavlović via submission (arm-triangle choke), R1: 4:12

Mandev je imao manji reach od Pavlovića i nakon što je shvatio da mu nije ugodno u stojcim potražio je priliku u parteru. Nakon dvije minute došao je na leđa protivnika, ali mu rear naked choke nije uspio. No, zato mu je ubrzo uspio arm-triangle čime je osigurao pobjedu.

David Trivunović def. Amir Jugo via TKO (ground and pound), R1: 4:51

Trivunović je prvom prilikom srušio Amira Jugu i minutu gradio poziciju, a onda je nekoliko puta dobro pogodio u parteru. Ali odlično se snašao Jugo i preokrenuo protivnika, ali nije to dugo trajalo. Minute su prolazile, a krajem runde je na leđa protivnika došao Trivunović, pa zatim i u full mount gdje je udarao protivnika nakon čega je sudac prekinuo meč.

Sevastianu Vasile def. Frano Brnada via većinska sudačka odluka

Tražio je Brnada brzu giljotinu, ali koštalo ga je to i završio je na leđima. Uslijedila je minuta hrvačke razmjene, a onda se Brnada uspio pridići s partera pa ubrzo srušiti protivnika, ali ruka mu je ostala u armbaru. No i to je borac iz zagrebačkog ATT-a preživio, a Talijan je pokušavao uz žicu. Nije mu dao Talijan da izađe sa žice te je tako vjerojatno uzeo prvu rundu.

Nije najpametnije Brnada birao udarce na startu druge runde pa ga je Vasile srušio. Ustao je Brnada, ali nije to dugo trajalo, opet je završio na leđima uz žicu. Kao da je malo ostao bez snage borac iz BiH u drugoj rundi, prošao je kroz dosta ustajanja s partera, ali nije ni Vasile dolazio do zraka. Ali zato je do rušenja. Nametnuo je Talijan svoj stil i jednoglasnom sudačkom odlukom uzeo pobjedu.

Darko Sviben def. Gojko Kalanj via TKO (ground and pound) R1: 1:43

Uz taktove naslovne pjesme Mortal Kombata ušetao je Darko Sviben u kavez, a pokazao je kako je spreman boriti se do kraja u ovom turniru. Nakon nekoliko pokušaja krošea s obje strane, dobro je pogodio Sviben i srušio protivnika te ga završio ground and poundom. Osigurao je tako mjesto u finalu gdje ga čeka meč protiv Andresa Ramosa.

Antonija Šibić def. Alice Pisciotta via jednoglasna sudačka odluka

Krenula je Antonija snažno low kickovima, ali dobro je to primila Talijanka. Prva je pogodila Pisciotta direkt iz kontre, a zatim je stisnula Šibić uz žicu. Nekoliko su puta izmijenile pozicije na kavezu, a nismo previše akcije vidjeli u prvoj rundi. Uglavnom je sve prolazilo u klinču, a tek je pred kraj runde dobar lakat bacila Talijanka.

Sramežljive je kombinacije na startu druge runde bacila Šibić, ali odgovorila je i Pisciotta pa smo vidjeli i kratku razmjenu u kojoj su obje primile par udaraca. Sijevnuo je i direkt iz kontre Šibić nakon čega je Pisciotta opet tražila poziciju uz žicu, a zatim i srušila domaću borkinju. Došli smo do i neuobičajenog obostranog pokušaja modificirane poluge na nozi, ali sve je završilo s Antonijom Šibić u gornjoj poziciji i mogućim ‘kupovanjem’ druge runde.

Opustila se domaća borkinja nakon deset minuta u kavezu, a obje su borkinje čekale priliku iz kontre, ali su dosta promašivale. Shvatila je i Pisciotta da je ova runda na sve ili ništa i odlično odgovorila napadom te dolaskom do full mounta. Uspjela se dići Antonija, a iz nosa joj je potekla krv. Odgovarala je iz kontre, ali napravila je dovoljno Talijanka za pobjedu.

David Travnicek def. Abraham Salimon Are via TKO, R2: 0:40

Nakon početnog odmjeravanja, pogodio je snažan middle kick Travnicek i osjetio je to Are. Zastao je hrvatski borac, a kao iz topa ispaljen krenuo je po završnicu Travnicek. No, uspio se Abi izvući nakon nekoliko teških udaraca uz žicu. Nije se dao smesti Austrijanac koji je napadao i pogodio nekoliko teških krošea, ali pokazao je Are da ima čvrstu bradu. Itekako čvrstu jer je preživio oluju nakon četiri minute u prvoj rundi. Sijevali su tu aperkati, koljena, krošei, udarci u tijelo, ali nije se dao slomiti Are koji se hrabro izvukao nakon prvih pet minuta.

Lijevim je krošeom otvorio Abi, a onda je dobio još snažniji desni kroše nakon čega jednostavno više nije mogao primati udarce te je sudac prekinuo meč.

Demahmet Sinani def. Emanuel Barosso via TKO (ground and pound), R1: 2:02

Brzi je lijevi overhand bacio Sinani i odlično pogodio Brazilca, a nakon toga mu je ušao u double leg rušenje i završio u side mountu. Prebacio se zatim u full mount pa pokušao armbar i ponovno se izvrtio u full mount. Bio je mnogo dominantniji od protivnika i na kraju ga završio ground and poundom.