Gane je privremeni teškaški prvak! Aldu na izvedbi čestitao i Conor McGregor

Iako je Derrick ‘Black Beast’ Lewis (36, 25-8) bio na domaćem terenu u Houstonu, nije to ni najmanje smetalo Cirylu Ganeu (31, 10-0) koji ga je izdominirao i slavio tehničkim nokautom krajem treće runde. Glavna borba ‘UFC 265’ priredbe donijela nam je novog protivnika za Francisa ‘Predatora’ Ngannoua (34, 16-3), ali i odlične nastupe legende Josea Alda (34, 30-7) te Vicentea Luquea (29, 21-7-1).

Gane je u glavnu borbu večeri ušao napadački te je odmah Lewisa poslao prema ogradi i skupljao bodove, nije to bilo nešto previše atraktivno, ali Francuz je još jednom pokazao da je odličan taktičar te je izašao netaknut i s prvom rundom u džepu. Isto se nastavilo i u drugoj rundi, a bilo je jasno Lewisu, kao i navijačima prije borbe, da ‘Black Beast’ ovo može dobiti samo ako završi protivnika jer na bodove nema nikakve šanse.

A treća je runda bila ta gdje je još jače Gane usporio Lewisa low kickovima, Derrick se sve slabije brani, a u posljednjoj minuti pogodio je nekoliko direkata Gane te krenuo na Lewisa i došao na njegova leđa, zatim serijom udaraca prisilio Dana Miragliottu da prekine borbu. Sad slijedi okršaj za ujedinjenje titula.

U sunaslovnoj borbi večeri impresivno je slavio legendarni Jose Aldo protiv Pedra Munhoza (34, 19-6-1). U stojci je Aldo uspio bacati bolje kombinacije i nanositi štetu Munhozu u sve tri runde te su suci jednoglasno odlučili da je on pobjednik. Nakon svega mu je na Twitteru čestitao i bivši protivnik Conor McGregor (32, 22-6) te poručio ‘Jose Aldo je prava legenda’.

Tri i pol minute bilo je dovoljno Vicenteu Luqueu (29, 21-7-1) da pobijedi Brabo chokeom protiv Michaela Chiese (33, 18-5). Iako je sve krenulo u korist Mavericka’ koji je završio na leđima protivnika, dva puta je pokušao ‘zaključati’ gušenje i izgledalo je to vrlo blizu, no nakon toga je munjevito Luque okrenuo Chiesu i uhvatio čvrsti zahvat te je Chiesa ubrzo tapkao.

Ono što je svakako razveselilo Gorana Babića ‘Hambija’ jest pobjeda Tecie Torres (31, 13-5) protiv Angele Hill (36, 13-10) jednoglasnom sudačkom odlukom. Većinom je to bila borba u stojci u kojoj je bolja bila niža Torres koju Hill nije uspjela držati na distanci. Borba Songa Yadonga (23, 17-5-1-1) i Caseya Kenneya (30, 16-4-1) bila je najizjednačenija u glavnom dijelu, a slavio je Kinez podijeljenom sudačkom odlukom.

U uvodnom dijelu valja istaknuti četvrtu UFC pobjedu Rafaela Fizieva (28, 10-1) protiv Bobbyja Greena (34, 27-12-1) jednoglasnom sudačkom odlukom te poraz Poljakinje Karoline Kowalkiewicz (35, 12-7) protiv Jessice Penne (38, 14-5) armbarom, a moguće da joj je ruka pukla pa je pitanje hoćemo li Karolinu ikad više vidjeti u kavezu. Sve rezultate možete pročitati u nastavku.

UFC 265 – Rezultati

Ciryl Gane def. Derrick Lewis – TKO (R3, 4:11)
José Aldo def. Pedro Munhoz – jednoglasna sudačka odluka
Vicente Luque def. Michael Chiesa – SUB (R1, 3:25)
Tecia Torres def. Angela Hill – jednoglasna sudačka odluka
Song Yadong def. Casey Kenney – podijeljena sudačka odluka

Rafael Fiziev def. Bobby Green – jednoglasna sudačka odluka
Vince Morales def. Drako Rodriguez – jednoglasna sudačka odluka
Alonzo Menifield def. Ed Herman – jednoglasna sudačka odluka
Jessica Penne def. Karolina Kowalkiewicz – SUB (R1, 4:32)
Manel Kape def. Ode’ Osbourne – KO (R1, 4:44)
Miles Johns def. Anderson dos Santos – KO (R3, 1:16)
Melissa Gatto def. Victoria Leonardo – TKO (R2, 5:00)
Johnny Muñoz Jr. def. Jamey Simmons – SUB (R2, 2:35)

Prošli članak

Babić nakon pobjede zaprosio djevojku, rekla je da! 'Tu sam da predstavljam male ljude, ako mogu ja - možete i vi!'